صفحه اصلی پست ها زندگینامه یانی آر اس اس نسخه موبایل تماس با ما
لینک دوستان
آمار سایت

HTML clipboard

نام:

فارسی: سامول - ساموئل                          انگلیسی: Samvel

نام خانوادگی:

فارسی: یروینیان                        انگلیسی: Yervinyan

متولد: 5 بهمن 1345 (25 ژانویه 1966) در شهر ایروان ارمنستان

نژاد: ارمنی

ساز: ویالون

سامول در سال 1966 در شهر ایروان (Yerevan) در جمهوری ارمنستان چشم به جهان گشود. او از همان دوران کودکی علاقه ی بسار زیادی به نواختن ساز و ایجاد صدا های متفاوت با ساز های متفاوت بود. با این که توانایی خواندن نت را نداشت اما به طور تجربی می توانست ساز بزند. در سن 7 سالگی پدر وی که علاقه ی شدید او را در زمینه ی موسیقی می دید ، تصمیم گرفت که او را نزد استاد آرمن میناسین برای فراگیری رسمی موسیقی بفرستد. سامول با وجود سن کمش خیلی زود توانست نظر استاد آرمن را به خود جلب کند. او در دوران ابتدایی در اکثر مسابقات شرکت می کرد و در بیشتر آن ها رتبه اول و در تعداد کمی رتبه ی دوم را به دست می آورد. با این که استاد آرمن به او چندین ساز مختلف را می آموخت ولی سامول ساز اصلی خود را ویالون انتخاب کرد.
او بدون گذراندن تحصیلات دبیرستان وارد دانشکده ی هنر ارمنستان شد و در آنجا نیز توانست موفقیت های بسیاز زیادی را کسب کند به طوری که با وجود کم بودن سنش نسبت به دیگران ، سایر دانشجویان وی را "استاد" صدا می زدند. او در سال 1980 (یعنی در سن 14 سالگی) توانست از آنجا فارغ التحصیل شود. او با این که مدرک معتبری از آن دانشگاه گرفته بود ، نتوانست فراگیری موسیقی را کنار بگذارد. برای همین به کنسرواتوار چایکوسکی رفت و نزد استاد ادوارد دایان فراگیری موسیقی را ادامه داد. فعالیت ها و پشتکار او استاد ادوارد را شگفت زده کرده بود به طوری که از وی نقل شده: سامول به زودی چهره ی شماره یک ویالون خواهد شد.
او توانست در سال 1993 مدرک دکترای خود را در رشته ی آهنگسازی و نوازندگی ویالون از کنسرواتوار موسیقی کمیتاس بگیرد. سامول علاقه زیادی به سبک ویالون ایرانی داشت و یک بار هم به ایران سفر کرد.  آلبوم های وی فروش بسیار خوبی در مقایسه با سایر نوازندگان داشت و به همین دلیل اسم او از مرز های کشور ارمنستان فراتر رفت. در سال 2002 - 2003 یانی برای Ethnicity از وی دعوت کرد و از آن زمان تا کنون هنوز با یانی مشغول همکاری است. به گفته یانی: سامول تنها نوازنده ایست که می تواند بدون این که من به او چیزی بگویم ، آهنگی را بنوازد که من در آن زمان از او می خواهم.
کپی برداری از مطالب فوق تنها با ذکر منبع مجاز می باشد

[ یکشنبه 27 تیر 1389 ] [ 19:06 ] [ علیرضا ]

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ی سایت و مطلع شدن از اخبار و پست ها از طریق ایمیل ، لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

ورود به خبرنامه